Przeszczep włosów w Turcji ?

Czy warto zrobić przeszczep włosów w Turcji? Czy warto lecieć za granicę w tym celu i czy jest to opłacalne? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości w tym krótkim wpisie.

26 Novembro, 11:11

W Turcji znajduje się ponad 250 klinik zajmujacych się przeszczepem włosów. Skąd mamy pewność, że trafiamy na tę właściwą, która pomoże nam z ukryciem efektów powstałych wypadaniem włosów. Turystyka medycyny estetycznej w ostanich latach zrobiła się bardzo popularna. Główną przyczyną jest atrakcyjna cena zabiegów, które można wykonać w innym kraju, a także jakość wykonywanych usług. Nie zawsze z niższą ceną wykonywanych usług idzie w parze niska ich jakość, cena jest zależna od rynku na któym znajduje się dana usługa, oraz kosztów prowadzenia działalności i jej unikatowości. Jeżeli w Polsce rozpoczyna swoją działalność klinika przeszczepu włosów oferując usługę przeszczepienia 3000 mieszków włosowych za kwotę 15 tys. zł a średnia cena rynkowa to 30 tys zł, może budzić podejrzenia co do jakości usługi. Cena przeszczepu włosów w Turcji ukształtowała sie od lat, kliniki tureckie rywalizując między sobą ofertą cenową, niekiedy oferują swoją usługę w zaskakująco niskiej cenie. Porównując oferty, należy zwrócić uwagę czy Doktor reklamujący klinikę wykonuje zabieg osobiście, i czy jest obecny w trakcie całego zabiegu. W wielu przypadkach za osobiste wykonanie zabiegu przez Doktora należy dopłacić minimum 500 euro. Należy zwrócić uwagę na ilośc przeprowadzanych zabiegów dziennie i jej masową obsługę. Nikt nie chce być traktowany statstycznie a można być trzecim lub czwartym pacjentem tego dnia, co jeżeli trafimy na czwarty zespół w kolejności umiejętności? Klinika powinna znajdować sie w prywantym szpitalu, ze względu na łatwiejszy dostęp do laboratoria, sterylność miejsca oraz w sytuacjach nieprzewidywalnych pacjent znajduje się w bezpiecznym szpitalu. 

Dlaczego warto zrobić przeszczep włosów w Turcji?

Odpowiadając na pytanie nasuwają się trzy argumenty przemawiające za przeszczepem włosów w Turcji. Pierwszym z nich jest cena, średnia cena transplantacji włosów w Turcji to 2200 euro. Kwota może róznić się w zależności od doświadczenia kliniki, metody wykonywania transplantacji, skuteczności przeprowadzanych zabiegów oraz tego czy Doktor czynnie bierze udział. Większośc niskich cen wynika z początkującej działalności kliniki, technicy pracujący w innych klinikach decydują się otworzyć własną działalność. Drugim argumentem przemawiającym za tym aby wykonać przeszczep włosów w Turcji to doświadczenie. Wykonując transplantację włosów każdego dnia, specjaliści zdobywają doświadczenie radzenia sobie z najtrudniejszymi przypadkami. Takim pacjentom najprawdopodobniej w Polsce zostałoby odmówione wykonanie takiego zabiegu. Ostatnim argumentem za zrobieniem przeszczepu włosów w Turcji jest ilość przeszczepionych graftów (mieszków włosowych) podczas jednej sesji. Wiele tureckich klinik reklamuje się przeprowadzeniem zabiegu w stałej cenie przeszczepiając nawet do 6000 graftów. Należy być świadomym, że jest to chwyt marketingowy w celu przyciągnięcia klienta. Pacjenci powinni być swiadomi w możliwościach swojego obszaru dawczego, czyli ilości i jakości włosów na potylicy. Nie u wszystkich pacjentów jest potrzeba i możliwość przeszczepienia 5000 graftów. 

Nie znam języka tureckiego i angielskiego, jak się porozumieć?

W większości tureckich klinikach pracuje anglojęzyczny konsultant, ponieważ w większości technicy lub Doktorzy nie posługują się językiem angielskim w stopniu biegłym. W Aestepool Clinic, Doktor Altan komunikuje się z pacjentami językiem angielskim, nie używając skomplikowanych pojęć medycznych, więc jeżeli posługujesz się j. angielskim w stopniu komunikatywnym to nie stworzy bariery językowej. Dla pozostałych naszych pacjentów oferujemy pomoc polskojęzycznego opiekuna na miejscu, umowa podpisywana jest w języku polskim z firmą zarejestrowaną w Polsce.

Mamy nadzieję, że tym krótkim wpisem rozwialiśmy wątpliwości czy warto wybrać się na przeszczep włosów w Turcji. 

Do zobaczenia wkrótce.