MICRO FUE

 

MICRO FUE

Nowoczesna metoda Micro FUE, pozwala na skuteczniejszy przeszczep włosów. Jest to najmniej inwazyjny sposób na chirurgiczne przywrócenie owłosienia skóry głowy.

Zalecenia przed transplantacją włosów.

Metoda Micro FUE (Follicular Unit Extraction) to najnowocześniejsza, a zarazem najmniej inwazyjna technika transplantacji włosów.

Przeszczep włosów FUE umożliwia szybki powrót do codzienności i pozostawia niemal niewidoczne mikroblizny.

Za pomocą metody Micro FUE możemy przeszczepić więcej mieszków włosowych niż w przypadku zabiegów transplantacji włosów metodami FUT i DHI.

Zalety przeszczepu włosów metodą MICRO FUE.

Zaletą Micro FUE jest także krótki czas zabiegu, który stał się bardziej komfortowy dla pacjentów.

Przeszczep włosów FUE odbywa się przy użyciu tzw. punchera, czyli precyzyjnego mikroostrza o średnicy 0,7 mm, służącego do pobierania pojedynczych mieszków włosowych (graftów) z obszaru dawczego.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

W przeciwieństwie to techniki FUT przeszczep włosów metodą FUE nie wymaga wycięcia paska skóry, a tym samym nie zostawia widocznej blizny pozabiegowej.

Metoda Micro FUE polega na pobraniu mieszków włosowych każdego z osobna przy użyciu specjalistycznego punchera i wszczepieniu ich w obszar biorczy, czyli tam, gdzie występują ubytki włosów.

Obszarem dawczym do przeszczepu włosów jest potylica głowy, z której pobierane są wszystkie struktury, w tym komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost włosa.

Przeszczep włosów FUE jest obecnie najskuteczniejszą i najmniej inwazyjną metodą chirurgicznego przywrócenia owłosienia skóry głowy.

Przy bardziej inwazyjnej metodzie FUT ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych jest mniejsze, gdyż z pobranego paska dzieli się je pod mikroskopem, lecz ingerencja w skórę jest znacznie większa.

Umiejętności oraz doświadczenie Doktora Altana wykonującego etap pobierania graftów ma ogromne znaczenie, aby nie uszkodzić niewodocznej części znajdującej się pod skórą.

Micro FUE

Micro FUE mechaniczne i manualne – różnice.

Przeszczep włosów FUE może być manualny lub mechaniczny.

Obie metody łączy sposób pobierania i wszczepiania graftów w obszar biorczy. Do podstawowych różnic zaliczamy jednak czas zabiegu transplantacji włosów i rodzaj zastosowanego narzędzia.

Metoda manualna w przeszczepie owłosienia jak nazwa wskazuje polega na ręcznym pobieraniu mieszków włosowych.

Puncher, którym posługuje sie chirurg plastyczny podczas pobierania mieszków włosowych nie jest podłączony do urządzenia elektrycznego a ostrze wprawiane jest w ruch za pomocą ruchu nadgarstka.

Do zabiegu transplantacji włosów używa się narzędzi o różnych średnicach ostrzy – od 0,7 mm do 1,2 mm – których użycie uzależnione jest od ilości włosów w skupisku.

Manualne FUE jest bardziej czasochłonne, więc w tym samym czasie daje nam możliwość przeszczepienia mniej graftów.

Metoda mechaniczna w transplantacji włosów jest z kolei szybsza i bardziej wydajna.

W tym samym czasie można więc przeszczepić więcej graftów niż w przypadku metody manualnej.

Początkowo technika mechaniczna spotkała się ze sceptycyzmem, gdyż lekarze pracujący dotychczas metodą manualną twierdzili, że nadmierne obroty, ciągła praca i rzadka zmiana ostrza może prowadzić do pozostawiania blizn.

Jednak obecnie stosuje się innowacyjne narzędzia, dzięki którym mechaniczny przeszczep włosów FUE jest bardziej skuteczny i mniej inwazyjny.

Możliwość regulacji obrotów i zmiany punchera w trakcie zabiegu pozwala na przeszczepienie większej ilości mieszków włosowych przy niskim ryzyku znacznej ingerencji w tkankę.

Korzyści mechanicznego przeszczepu Micro FUE

Przeszczep włosów FUE metodą mechaniczną jest mniej czasochłonny i bardziej wydajny niż zabieg przy zastosowaniu techniki manualnej.

Ta innowacyjna metoda transplantacji włosów wyróżnia się wieloma korzyściami. Przynosi doskonałe rezultaty i pozwala w krótkim czasie odzyskać pewność siebie.

MICRO FUE - Mechaniczny przeszczep włosów
  • Czas zabiegu – mechaniczny przeszczep włosów FUE trwa 6-10 godzin i jest bezbolesny dla pacjenta.
  • Ilość pobranych graftów – korzystając z metody mechanicznej, można pobrać do 1000 graftów na godzinę (manualny przeszczep włosów FUE pozwala na pobranie 200 mieszków włosowych w tym samym czasie).
  • Komfort dla pacjenta – krótszy czas zabiegu to większy komfort dla pacjenta i medyków.
  • Niska inwazyjność – w przeciwieństwie do metody FUT przeszczep włosów FUE jest mało inwazyjny i nie zostawia widocznych blizn.

Przeszczep włosów w Turcji

Trzy dni pobytu w Aestepool CLINIC.

I dzień - przylot

Pierwszy dzień pobytu zaplanowany jest na przylot i zameldowanie w Hotelu. Tego dnia można zwiedzić Stambuł.

II DZIEŃ- ZABIEG

Dzień rozpoczynamy obfitym śniadaniem, badaniem krwi, następnie konsultacja i transplantacja włosów, która potrwa 6-8 godzin.

III DZIEŃ- Powrót

Trzeciego dnia zaplanowane jest wymeldowanie z Hotelu, zdjęcie opatrunku, mycie głowy, konsultacja i powrót do domu

Konsultacje online

01

Kontakt rozpoczynamy konsultacją online. Aby dowiedzieć się czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów, należy wysłać zdjęcia dobrej jakości (oświetlenie, ostrość) w pięciu ujęciach (od przodu, tyłu, obu boków, góry). Na podstawie zdjęć Doktor Altan w ciągu 24 godzin wstępnie ocenia czy i jaką ilość graftów możemy przeszczepić. Po pierwszej pozytywnej decyzji, należy uzupełnić ankietę medyczną, która pozwala zweryfikować Twój stan zdrowia.

Umówienie terminu

02

Jeżeli przejdziesz pomyślnie wstępną konsultację, otrzymujesz spersonalizowaną ofertę, która zawiera ceny dostępnych pakietów oraz odpowiadające im terminy zabiegów. W trakcie konsultacji należy zgłosić zainteresowanie okresem w którym chcesz wykonać przeszczep włosów. Następnym krokiem jest podpisanie umowy, uiszczenie opłaty rezerwacyjnej, w przypadku wyboru pakietu Standard przesłania elektronicznych biletów lotniczych.

Przeszczep włosów

03

Po przylocie do Stambułu w Turcji, na lotnisku będzie czekał na Ciebie prywatny kierowca, który zadba o transport w trakcie całego pobytu. W dniu przylotu (dzień przed zabiegiem) obowiązuje tylko zameldowanie w hotelu. Następnego dnia po śniadaniu prywatny kierowca zawiezie Cię do kliniki. Przeszczep włosów rozpoczynamy od konsultacji z Doktorem Altanem i badaniem krwi. Zabieg trwa 6-10 godzin i jest bezbolesny. Kolejny dzień przeznaczony jest na konsultację, tego dnia można wracać do domu.

Opieka pozabiegowa

04

Stawiamy na wysoki poziom obsługi po zabiegowej. Pacjenci po zabiegu transplantacji włosów w naszej klinice mają nieograniczony kontakt z polskim koonsultantem. Wyróżnia nas możliwość bezpośredniej konsultacji efektów z Doktorem Altanem, umożliwiając bezpośredni kontakt z nim. Przez najbliższe 30 dni wykazujemy specjalną opiekę i przekazujemy wskazówki naszym pacjentom aby uzyskać najlepszy efekt końcowy transplantacji włosów wykonanej w naszej Klinice w Turcji.

przeszczep włosów Turcja

Ul. Bukowińska 2/U3
02-703 Mokotów/Warszawa

+48-667-016-163
info@aestepoolclinic.pl

Zadzwoń

+48 667 016 163

Napisz

info@aestepoolclinic.pl

DARMOWA KONSULTACJA

Wyślij zgłoszenie i otrzymaj darmową konsultację