CENA PRZESZCZEPU WŁOSÓW

 

Strona główna » Cennik

Cennik usług

Przeszczep włosów w turcji

Wypadające włosy - szczotka

Ile kosztuje przeszczep włosów w Aestepool?

Dla pacjentów z Polski niezwykle korzystnym rozwiązaniem może być przeszczep włosów w Turcji! Z rozmaitych względów ceny są tam znacznie niższe od tych w polskich klinikach.

Cena przeszczepu włosów w Turcji metodą FUE to 2490 €, przy czym w koszt wliczony jest dwudniowy pobyt w 5* hotelu (dla pacjenta i osoby towarzyszącej), posiłki, transport na miejscu oraz konsultacje online bezpośrednio z Dr Ahmedem Altanem przez rok po zabiegu.

Wyżej wymieniona cena przeszczepu włosów (wraz z benefitami) obowiązuje m.in. w klinice Aestepool w Stambulejednej z najlepszych klinik w Turcji specjalizujących się w transplantacji włosów.

Prowadzi ją wybitny specjalista, dr Ahmed Altan, który po latach studiów medycznych na najlepszych uczelniach w Bułgarii i Niemczech z sukcesem przeprowadził zabiegi transplantacji włosów u ponad 9000 pacjentów!

W klinice Aestepool pacjenci z Polski mogą skorzystać z dwóch pakietów usług.

Pakiet Standard, zapewniający wspomniane udogodnienia, kosztuje 2490 € i zawiera więcej dostępnych terminów. Bez dodatkowych opłat można rozszerzyć go o wsparcie polskojęzycznego opiekuna.

Jeżeli, nie posługujesz się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym jest to wybór dla Ciebie, przy okazji możesz poznać innych pacjentów z Polski odwiedzających naszą klinikę w tym samym terminie.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Łysienie to objaw, który może świadczyć o zaburzeniach gospodarki hormonalnej, przewlekłej infekcji skórnej, a nawet chorobie nowotworowej.

Niestety, leczenie choroby zasadniczej nie zawsze przynosi rezultat w postaci zagęszczenia fryzury. Utrata włosów często jest procesem nieodwracalnym, ponieważ na skutek niektórych zmian chorobowych obumierają w skórze mieszki włosowe. Jedynym rozwiązaniem są w takim przypadku zabiegi przeszczepiania włosów, a konkretnie – żywych mieszków z tych obszarów skóry, które nie zostały objęte łysieniem.

Na czym polega przeszczep włosów?

Przez lata powstało wiele metod przeszczepu włosów. Jeszcze do niedawna najpopularniejszą z praktyk w Polsce była metoda FUT (Follicular Unit Transplantation).

Taka metoda dawała zadowalające rezultaty, z powodu wysokiej przeżywalności mieszków włosowych ale wiązała się z powstawaniem nieestetycznych blizn w obszarze dawczym, gdyż wiązała się z wycięciem kawałka skóry z okolicy potylicy. Metoda FUT nie była skuteczna przy dużych zabiegach powyżej 2000 graftów, gdyż wiązało się to z jeszcze wiekszą blizna w obszarze dawczym. Była też dość inwazyjna dla organizmu i niosła z sobą ryzyko zakażenia.

Obecnie te mankamenty transplantacji włosów zostały wyeliminowane dzięki nowszej udoskonalonej metodzie Micro FUE, którą posługujemy się w klinice Aestepool.

Dziś zabieg przeszczepu włosów najczęściej wykonuje się metodą FUE polegającą na pobieraniu z obszaru dawczego pojedynczych graftów, czyli mieszków włosowych (razem z cebulkami i gruczołem łojowym), z których wyrosnąć może od 1 do 4 włosów. Grafty najczęściej ekstrahuje się z potylicy, ponieważ tam rosną włosy, które są zdrowe i mocne przez co mają największą szansę na przetrwanie podczas transplantacji włosów.

Z czego wynika koszt przeszczepu włosów?

Choć transplantacja włosów dla wielu osób jest jedynym sposobem na odzyskanie gęstej fryzury, często zniechęca ich cena.

Przeszczep włosów w Polsce kosztuje zwykle co najmniej dwadzieścia tysięcy złotych. Dokładna kwota zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od wielkości obszaru poddanego zabiegowi. Koszt przeszczepu jednego mieszka włosowego waha się od 9 do nawet 20 zł, a średnia ilość przeszczepionych mieszków włosowych to 2000-2500 przy niewielkich zakolach.

Koszt przeszczepu włosów metodą FUE w Polsce jest wysoki (2500 graftów x 12zł = 30 tys zł).

Cena za wszczepienie jednego graftu obejmuje również koszty okołomedyczne i wiedzę, doświadczenie chirurga plastycznego przeprowadzającego taki zabieg. Należy pamiętać, że nie zawsze z przeszczepionych 2500 graftów odrośnie w 100%, zatem możemy zapłacić za coś czego nie bedziemy mieli w przyszłości.

W trakcie kilkugodzinnego zabiegu przeszczepu włosów  nie policzycie sumiennie każdy przeszczepiony mieszek włosowy aby upewnić się , że zapewniana ilość została wszczepiona.

W klinice Aestepool cena za zabieg przeszczepu włosów jest stała, niezależna od ilości przeszczepionych mieszków włosowych.

Jeżeli w trakcie zabiegu zostanie przeszczepione więcej niż prognozowaliśmy to cena nie ulega zmianie, bo dla nas liczy się efekt końcowy i zadowolony pacjent. Potrzeba lat nauki i ogromnej wprawy do prawidłowego pobrania mieszka włosowego, a następnie wszczepienia go w miejscu biorczym, by pod odpowiednim kątem  wyrósł z niego mocny, zdrowy włos. W naszej klinice odpowiedzialny jest za to wykształcony w tym kierunku z ogromnym doświadczeniem Dr Ahmed Altan.

przeszczep włosów Turcja

Ul. Bukowińska 2/U3
02-703 Mokotów/Warszawa

+48-667-016-163
info@aestepoolclinic.pl

Zadzwoń

+48 667 016 163

Napisz

info@aestepoolclinic.pl

DARMOWA KONSULTACJA

Wyślij zgłoszenie i otrzymaj darmową konsultację