Leczenie łysienia

Leczenie nadmiernego wypadania włosów, im szybciej zostanie wdrożone tym większa szansa na lepsze efekty.

03 Abril, 01:04

Osoby mające problem łysienia, najpierw próbują produktów kosmetycznych specjalistycznych, takich jak szampony, kremy, wcierki oraz różnorodne ziołowe preaparaty. Jako że problem jest głębszy niż się wydaje, nie jest to rozwiązaniem na wypadanie włosów. Najskuteczniejszym sposobem na problem utraty włosów i jego efekty jest przeszczep włosów.

Aby skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów, należy trafnie w odpowiednim momencie zdiagnozować. O ile nie każdą przyczynę można powstrzymać, tak w większości przypadków możemy poddać się zabiegowi przeszczepu włosów. Chirurgiczna metoda przywracania włosów sprawdzi się u osób z nieaktywnymi od lat mieszkami włosowymi. W wczesnym stadium łysienia, można walczyć farmakologicznie lub kosmetyki.

Niechirurgiczne przywracanie włosów.

Jedną z najbardziej skutecznych niechirurgicznych metod jest famakologia i stosowanie inhibitorów 5a reduktazy.  Celem takiego leku jest zblokowanie powstawania dihydrotestosteronu , który w spoósb pośredni odpowiedzialny jest za wypadanie włosów. Innym sposobem na zapobieganie utraty włosów jest stosowanie wcierek np. minoksydyl, któy zarejestrowany jest jako lek. Dostępne są również inne wcierki które bogate są w różnego rodzaju substancje odżywcze tak samo jak w przypadku specjalistycznych szamponów. Wszystkie niechirurgiczne sposoby przywracania włosów wymienoine powyżej będą mniej skuteczne niż transplantacja włosów. Aby spowolnić nadmierne wypadanie włosów zaleca się również: masowanie skóry głowy aby poprawić krążenie krwi, stosowanie derma rollera, zdrowe odżywianie, suplementacja, aktywny tryb życia, unikanie sytuacji stresogennych oraz mocnych kosmetyków do stylizacji włosów.

Chirurgiczne przywracanie włosów.

Micro FUE to nowoczesna chirurgiczna metoda odzyskania włosów. W dzisiejszych czasach posługujemy się mikrourządzeniami, które pozwalają na przeprowadzenie operacji lub zabiegów w mniej inwazyjny sposób. Korzystając z wyszukiwarki Google, możemy napotkać mnóstwo informacji na temat przeszczepu włosów metodą FUT lub FUE, które są znacznie starsze niż mniej inwazyjna Micro FUE. Metoda FUT (Follicular Unit Transplantation)  polega na wycięciu paska skóry z potylicy, następnie skóra jest zszywana pozostawiając dużą bliznę. Pobrana część skóry głowy dzielona jest na mieszki włosowe, które są wszczepiane w obszar biorczy. Metoda FUE (Follicular Unit Extraction), polega na pojedynczym pobraniu każdego przeszczepionego  mieszka włosowego z części potylicznej. Nie ma potrzeby wycinania paska skóry, pozostawiając bliznę w obszarze dawczym, a podczas takiego zabiegu istnieje możliwość pobrania aż do 5000 mieszków włosowych.