BLOG

AESTEPOOLPOLAND

Przeszczep włosów to wymagającym zabieg chirurgiczny. Cena za przeszczepienie włosów bywa skrajnie zróżnicowana, co budzi zainteresowanie, skąd wynika ta różnica. Zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów w Turcji, powinieneś wiedzieć, skąd wynikają różnice w cenie.
Strona główna » Blog » Dlaczego przeszczep włosów w Turcji jest tańszy?

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji jest tańszy?

mar 12, 2024

DLACZEGO PRZESZCZEP WŁOSÓW W TURCJI JEST TAŃSZY?

Przeszczep włosów jest wymagającym zabiegiem chirurgicznym, który wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności. Cena za usługę bywa skrajnie zróżnicowana, co budzi zainteresowanie, skąd wynika ta różnica. Zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów w Turcji, powinieneś wiedzieć, skąd wynikają różnice w cenie.

SKĄD NISKA CENA PRZESZCZEPU WŁOSÓW W TURCJI?

Zacznijmy od omówienia niskich cen za zabieg transplantacji włosów w Turcji, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Z powodu dużej popularności tego kierunku turystyki medycznej, każdego miesiąca na rynku tureckim powstają nowe kliniki oraz podmioty wykonujące przeszczep włosów.

Z powodu niskiej rozpoznawalności nowych firm na rynku tureckim, nowo powstałe kliniki transplantacyjne włosów zmuszone są do oferowania niskich cen swoich usług, aby przyciągnąć nowych klientów. W ten sposób budują swoje portfolio w nowo otwartych działalnościach. W Turcji istnieją duże szpitale i polikliniki, które wynajmują przestrzeń oraz pokoje zabiegowe, w których przeprowadzane są zabiegi transplantacji włosów. Nie ponosząc stałych wysokich kosztów utrzymania obiektów medycznych, zespoły mogą przenieść te oszczędności na niską cenę oferowaną pacjentom. Przeciętne wynagrodzenie pracownika w Turcji jest znacznie niższe niż przeciętne w krajach Zachodniej i Środkowej Europy.

Niskie ceny przeszczepu włosów w Turcji wynikają z niskich kosztów prowadzenia działalności i zachęcenia usługami pacjentów zagranicznych, zwłaszcza przez początkujące działalności.

Na cenę usługi wpływa doświadczenie i umiejętności osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie zabiegu przeszczepu włosów, oraz kto go przeprowadza. Godzina pracy lekarza jest droższa od godziny pracy techników. Doświadczony lekarz z umiejętnościami nie przeprowadzi zabiegu w cenie niższej niż praca na etacie w państwowej placówce medycznej. Technicy, zamiast pracować za średnią lub niższą krajową, otwierają własne kliniki i zaniżają ceny rynkowe, oferując przeszczep włosów po skrajnie niskich cenach, co sprawia, że są bardziej atrakcyjni dla klientów, przynajmniej pod względem ceny.

NAJTAŃSZY I NAJDROŻSZY PRZESZCZEP WŁOSÓW W TURCJI?

Ceny przeszczepu włosów w Turcji wachają się od 900 euro do 9000 euro. Cena zależy od tego, kto wykonuje zabieg, ile zabiegów dziennie jest przeprowadzanych oraz z jaką jakością są wykonywane. Bywają ceny skrajnie niskie oraz wysokie – w pierwszym przypadku wynika to z wcześniej wspomnianego wejścia na rynek firm prowadzonych przez techników, a w drugim z faktu, że zabieg przeprowadza lekarz z wieloletnim doświadczeniem, wykonujący jeden zabieg dziennie osobiście od początku do końca. Dobrze wykonany zabieg jest rozpoznawalny już chwilę po jego zakończeniu i oczywiście po 12 miesiącach. W następnym wpisie dowiecie się, jak rozpoznać dobrze wykonany zabieg transplantacji włosów.

Tanie kliniki transplantacji włosów z masową obsługą wykonują dziennie 10-20 zabiegów dziennie, bo są tanie i masowo obsługują klientów.

W niskiej cenie pakietu tanie kliniki oferują transfery z lotniska i do kliniki, nielimitowaną ilość przeszczepionych jednostek w trakcie jednej sesji bez dbałości o strefę dawczą, zakwaterowanie w hotelu, leki, kosmetyki i inne dodatki, niekiedy będące narzędziem marketingowym dla rozpoznawalności marki w miejscach publicznych (lotnisko). Po odliczeniu wszystkich kosztów, włącznie z pracownikami zatrudnianymi tylko na jeden dzień, zyski są niewielkie, lecz wciąż bardziej atrakcyjne niż średnia krajowa. Kliniki oraz lekarze, którzy oferują zabieg w wyższej cenie, obliczają ją za wszczepiony graft. W cenie często nie oferują transferów, zakwaterowania w hotelu itp.; bywa także, że kliniki mają swoje obiekty, w których pacjenci spędzają swój pobyt w cenie.

KTO WYKONUJE TANI PRZESZCZEP WŁOSÓW W TURCJI?

Nie trzeba się domyślać, że bardzo tanie zabiegi przeszczepu włosów w Turcji są przeprowadzane przez techników. Jeżeli klinika jest sygnowana nazwiskiem doktora, to często nie bierze on udziału w samym zabiegu. Jest obecny podczas kwalifikacji, po czym przyjmuje płatność za zabieg transplantacji włosów, a czasem jedynie rysuje zaledwie 1/4 linii włosów.

Ta czynność jest powtarzana u 10 do 20 pacjentów tego samego dnia. W Aestepool Clinic w Turcji, dr Ahmed Altan zawsze osobiście wykonuje najważniejszy etap zabiegu (drugi), czyli otwieranie kanałów. Od tego etapu zależy, czy przeszczep włosów będzie wyglądał naturalnie, a po dwunastu miesiącach od transplantacji efekt gęstych włosów jest widoczny. Dziennie przeprowadzane są maksymalnie dwa przeszczepy włosów, ponieważ kontrolowanie większej liczby zabiegów byłoby trudne.

W tanich i masowej obsługi klinikach transplantacji włosów zatrudnia się na dzień zabiegu personel medyczny (freelancer) co redukuje koszty miesięczne. Tacy freelancerzy osoby na codzień wykonują inne prace lub w innych klinikach przeszczepy włosów.

Duże kliniki transplantacji włosów w Turcji, które posiadają dużą ilość opinii w Google, przeprowadzają od 10 do 20 przeszczepów włosów dziennie, każdy z nich jest napierany do wystawiania opinii chwilę po zabiegu w stanie euforii, kiedy marzenie o przeszczepie włosów zostało zrealizowane.

Doktor będący właścicielem kliniki zazwyczaj zajmuje się tylko kwalifikacją pacjentów, przyjmowaniem płatności i rysowaniem zaledwie 1/4 linii włosów, ponieważ musi szybko przechodzić do kolejnego pacjenta. Istnieje ryzyko, że prezentowane efekty na mediach społecznościowych są wynikiem pracy najbardziej doświadczonego zespołu, co oznacza, że istnieje tylko 5-10% szans, że trafisz w te same ręce. Twój zabieg przeszczepu włosów może przeprowadzać mniej doświadczony lub uczący się zespół, kiedy najbardziej doświadczony personel  przeprowadza zabieg u influencera z innego kraju, który został zaproszony przez klinikę. Niestety, zatrudnianie studentów lub stażystów do przeszczepu włosów jest praktykowane także w Polsce, jednakże za znacznie wyższą cenę zabiegu.

KTO WYKONUJE DROŻSZY PRZESZCZEP WŁOSÓW W TURCJI?

Droższe kliniki transplantacji włosów  nie są nastawione na masową obsługę a zabieg przeszczepu włosów przeprowadzany jest przez Doktora. Na wysokość ceny wpływa także stopień zaangażowania Doktora oraz ilość przeprowadzanych transplantacji dziennie. Doktor przeprowadzający samodzielnie od początku do końca jeden zabieg dziennie będzie znacząco droższy od Doktora, który przeprowadza dwa zabiegi dziennie z pomocą swojego zespołu. Rola personelu może być większa bądź mniejsza. Warto zwrócić uwagę, ze jest to stały wyspecjalizowany zespół, którym Doktor dzieli się na social mediach lub stronie internetowej. Wpływ na cenę ma także popularnośc oraz obłożenie kliniki.

Idealnym rozwiązaniem jest wyśrodkowana cena zabiegu przeprowadzanego przez Doktora, który wspomagany jest. przez swój stały personel medyczny z którym pracuje od dłuższego czasu. Wynajmując przestrzeń lub pokoje zabiegowe w szpitalu lub wysokim standardzie poliklinice pozwoli zredukować cenę ostatecznie przeniesioną na pacjenta.

Jako pacjent poddający się zabiegowi chirurgicznemu masz prawo wiedzieć, w czyje ręce oddajesz swoje zdrowie, wygląd a często także za tym idące zdrowie psychiczne. Jest to bardzo ważne, ponieważ podanie, przypisanie leków i samo przerwanie tkanki wymaga wiedzy, doświadczenia i wyksztalcenia. W klinice Aestepool, Dr Ahmed Altan tytuł naukowy uzyskał na studiach medycznych, kierunku medycyny. Wykonuje on osobiście najważniejsze etapy przeszczepu, oraz kontroluje zespół w trakcie dwóch pozostałych.

JAK NIE ZOSTAĆ OSZUKANYM – Przeszczep włosów Turcja

Najważniejsze to wykonać dobrą analizę przed podjęciem decyzji. Twoim prawem jest wiedzieć kto będzie przeprowadzał u Ciebie przeszczep włosów i za jaką czynność będzie odpowiedzialny.  Jeżeli rola Doktora jest ograniczona to dowiedz się czy umowa zawarta z kliniką jasno o tym informuje. Sprawdź jak długo klinika transplantacji włosów funkcjonuje na rynku, kiedy została zarejestrowana strona internetowa, social media, wpisz w wyszukiwarce nazwe kliniki/Doktora i poszukaj niezrzeszonych recenzji oraz daty ich dodania. Sprawdź social media Kliniki/Doktora przeprowadzającego zabieg oraz kiedy publikował pierwsze zdjecia swoich prac.

Co jest tanie finalnie bedzie droższe a sztucznie wykreowana cena nie świadczy o jakości usługi przeszczepu włosów.

Podsumowując, cena wynika z niższych kosztów prowadzenia działalności, możliwości wynajmowania przestrzeni w szpitalach i poliklinikach w celu przeprowadzenia zabiegu. Rozpoczynający działalność technicy zaniżają cenę celem zbudowania portfolio kosztem niższych zysków co i tak będzie bardziej opłacalne niż praca za średnią krajową. Rozpoznawalne kliniki o masowej obsłudze będą cenowo atrakcyjniejsze, kiedy wykonują 10-30 przeszczepów włosów dziennie co sumarycznie będzie bardziej opłacalne.  Należy zaznaczyć, że nie każdy Doktor ukończył studia medyczne, można mieć tytuł Doktora socjologii lub psychologii. Nieczyste praktyki lub niedomówienia klinik, nie tylko tureckich ale także tych europejskich są często spotykane, bo 99% pacjentów nie zapyta o dyplom ukończenia studiów medycznych lub odpowiednie kwalifikacje.

DARMOWA KONSULTACJA

Wyślij zgłoszenie i otrzymaj darmową konsultację