BLOG

AESTEPOOLPOLAND

Strona główna » Blog » Co wiedzieć przed przeszczepem włosów?

Co wiedzieć przed przeszczepem włosów?

kwi 27, 2023

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ PRZED PRZESZCZEPEM WŁOSÓW W TURCJI?

Przeszczep włosów jest poważnym zabiegiem chirurgicznym medycyny estetycznej i przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu powinieneś zgłębić wiedzę, zwłaszcza kiedy decydujesz się na przeszczep włosów w Turcji.

CZY PRZESZCZEP WŁOSÓW TO LECZENIE ŁYSIENIA?

Jedną z najważniejszych informacji, jaką powinieneś wiedzieć to, że przeszczep włosów nie jest leczeniem łysienia. Te dwa pojęcia należy traktować jako odrębne tematy, w których jeden może wynikać z drugiego. Przeszczep włosów nie jest rozwiązaniem na problem wypadających włosów, lecz zabiegiem chirurgicznym mającym na celu zamaskowanie efektu utraty włosów.

Jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu przywrócenie owłosienia w miejscu dotkniętym łysieniem.

Powodów łysienia może być co najmniej kilka, a nawet kilkanaście. Transplantacja włosów to zabieg chirurgiczny mający na celu przeniesienie zdrowych jednostek, skupisk włosowych w miejsce, gdzie ich nie ma bądź występują w niewielkim procencie. Po wykonanym przeszczepie włosów łysienie może postępować, dalsza utrata włosów w miejscach niedotkniętych dotychczas wypadaniem włosów. Czasami, aby podtrzymać efekt transplantacji włosów, potrzebna jest kuracja farmakologiczna, wcześniej należy trafnie zdiagnozować powód wypadania włosów, następnie zapobiegać przez potwierdzone skutecznością sposoby.

PRZESZCZEP WŁOSÓW NIE JEST BEZINWAZYJNY

Powinieneś wiedzieć, że przeszczep włosów, nie jest bezinwazyjną metodą przywracania włosów. Jak już zostało wspomniane w poprzedniej części wpisu, jest to chirurgiczna metoda, oznacza to, że tkanka (skóra) ma przerwaną ciągłość. Każde przerwanie ciągłości tkanki niesie za sobą pewne nieodwracalne zmiany, które mogą być nawet niezauważalne.

Metoda FUT polega na pobraniu paska skóry z obszaru dawcy, a następnie wycięciu z niego pojedynczych jednostek przeszczepów inaczej mieszka włosowego.

Metoda FUE polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawcy każdy osobno i jest ona mniej inwazyjna.

W trakcie etapu pobierania przeszczepów (FUE) ze strefy dawczej, chirurg może posługiwać się micromotorem z puncherem o średnicy 0,7 mm służącym do nacinania skóry wokół przeszczepianego skupiska włosa. Mała średnica daje nam małoinwazyjną metodę transplantacji włosów, co w konsekwencji przyniesie szereg innych korzyści. W każdej sytuacji przerwanie ciągłości tkanki powoduje bliznowacenie jej. Nawet jeżeli wystąpi niewielkie przerwanie ciągłości, może prowadzić do powstania blizn niewidocznych dla oka. Rozmiar blizny zależy od wielkości powstałej rany na skórze, miejsca, zdolności regeneracji, narzędzi czy umiejętności celowego przerwania ciągłości itp. Blizny to naturalny proces gojenia się rany, podczas którego organizm wytwarza kolagen, aby naprawić uszkodzone tkanki.

ILE PRZESZCZEPÓW WŁOSÓW MOGĘ ZROBIĆ?

Każdy decydujący się na chirurgiczne przywrócenie włosów (przeszczep włosów) powinien mieć świadomość, że ma ograniczoną ilość możliwych zabiegów transplantacji. W praktyce oznacza to, że jeżeli decydujesz się wykonać bardzo duży zabieg przeszczepu włosów, to zmniejszasz swoje możliwości i szanse na kolejny przeszczep włosów w przyszłości. Mając do uzupełnienia ubytek w postaci niewielkich zakoli, które powierzchniowo wynoszą ok. 30cm2, powinieneś mieć pobraną adekwatną ilość jednostek (graftów) ze strefy dawczej w stosunku do wielkości pola powierzchni strefy biorczej.

Należy zaoszczędzić strefę dawczą na możliwie postępujące łysienie.

Prognozowanie i myślenie przyszłościowe na temat postępującego łysienia powinno także dotyczyć podczas planowania linii czołowej włosów. Im niżej odtworzona linia czołowa, tym więcej przeszczepów będzie potrzebne aby uzupelnić miejsce biorcze. Zdarza się, że pierwszy zabieg o bardzo dużej ilości przeszczepów może zamknąć możliwość wykonania kolejnego, który miałby na celu korektę błędów wykonanych w trakcie pierwszego.

KTO WYKONUJE PRZESZCZEP WŁOSÓW W TURCJI?

Inną ważną informacją jest, kto odpowiada za przeprowadzenie transplantacji włosów. Jeżeli wybrałeś klinikę, która wykonuje przeszczep włosów i znajduje się w Turcji, obowiązkowo zapytaj o imię i nazwisko doktora, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie zabiegu. Masz prawo zapytać o doświadczenie oraz dokument potwierdzający wykształcenie lekarza. Wiedząc, kto będzie odpowiedzialny za wykonywanie najważniejszych etapów transplantacji włosów u Ciebie, możesz sprawdzić doświadczenie oraz wykształcenie tej osoby.

Dowiedz się, czy osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie przeszczepu włosów uzyskała tytuł Doktora na studiach medycznych, nie doktorat z socjologii lub psychologii.

Jako pacjent poddający się zabiegowi chirurgicznemu masz prawo wiedzieć, w czyje ręce oddajesz swoje zdrowie, wygląd a często także za tym idące zdrowie psychiczne. Jest to bardzo ważne, ponieważ podanie, przypisanie leków i samo przerwanie tkanki wymaga wiedzy, doświadczenia i wyksztalcenia. W klinice Aestepool, Dr Ahmed Altan tytuł naukowy uzyskał na studiach medycznych, kierunku medycyny. Wykonuje on osobiście najważniejsze etapy przeszczepu, oraz kontroluje zespół w trakcie dwóch pozostałych.

JAKA METODA BĘDZIE NAJLEPSZA?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która metoda będzie najlepszą. Metoda, technika i narzędzia to środek do celu.

Nawet najlepsze narzędzia i metoda w rękach niedoświadczonego i nieuzdolnionego doktora nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Umiejętności i doświadczenie przy użyciu prostych rozwiązań będą bardziej skuteczne od drogich zastosowań, które często są jeszcze nie do końca sprawdzone. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, że konkretna metoda lub narzędzia będą bardziej skuteczne, jeżeli osoba posługująca się tym nie ma doświadczenia, zdolności lub umiejętności.

PODSUMOWANIE

Zanim podejmiesz decyzję o przeszczepie włosów, powinieneś wiedzieć, że jest to chirurgiczna metoda przywracania włosów. Jak sama nazwa wskazuje, wiąże się to z przerwaniem ciągłości tkanki i z nieodwracalnymi zmianami. Nieumiejętne posługiwanie się narzędziami, brak wiedzy i doświadczenia osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie może potęgować problem, jaki początkowo był łysieniem, przerodził się w nieumiejętnie wykonaną transplantację włosów. Sprawdź opinie na temat kliniki, w której planujesz wykonać przeszczep włosów, zapytaj o tytuł naukowy oraz imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie transplantacji włosów u Ciebie, gdyż to od niej będzie zależało Twoje zdrowie, wygląd i często za tym idące zdrowie psychiczne. Nie polegaj na reklamie, influencerach, którzy otrzymują usługę w ramach reklamy a swojej intuicji, znajomości zabiegu. Poświeć więcej czasu na zgłębianie wiedzy o transplantacji włosów, aby z problemem, jakim był efekt łysienia nie zostać z jeszcze większym, czyli nieudany przeszczep włosów.

DARMOWA KONSULTACJA

Wyślij zgłoszenie i otrzymaj darmową konsultację