BLOG

AESTEPOOLPOLAND

Strona główna » Blog » Przeszczep włosów w Turcji?

Przeszczep włosów w Turcji?

gru 1, 2021

Przeszczep włosów w Turcji?

Czy warto zrobić przeszczep włosów w Turcji i lecieć za granicę w tym celu? Czy przeszczep włosów w Turcji jest opłacalny? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości w tym krótkim wpisie.

W Turcji znajduje się ponad 250 klinik zajmujacych się przeszczepem włosów. Skąd mamy pewność, że trafiamy na tę właściwą, która pomoże nam z ukryciem efektów powstałych wypadaniem włosów. Turystyka medycyny estetycznej w ostanich latach zrobiła się bardzo popularna. Główną przyczyną jest atrakcyjna cena zabiegów przeszczepu włosów, które można wykonać w innym kraju, a także jakość wykonywanych usług. Nie zawsze z niższą ceną wykonywanych usług idzie w parze niska ich jakość. Cena jest zależna od rynku, na któym znajduje się dana usługa, oraz kosztów prowadzenia działalności i jej unikatowości.

Ceny przeszczepu włosów w Turcji

Jeżeli w Polsce rozpoczynaja swoją działalność klinika przeszczepu włosów oferująca usługę przeszczepienia 3000 mieszków włosowych za kwote 15000 zł, gdzie średnia cena to 30000 zł, może ona budzić podejrzenia co do jakości usługi.

Cena przeszczepu włosów w Turcji ukształtowała sie od lat. Kliniki tureckie rywalizując między sobą ofertą cenową, niekiedy oferują swoją usługę w zaskakująco niskiej cenie. Porównując oferty przeszczepu włosów zwróć szczególną uwagę na to, czy Doktor reklamujący klinikę wykonuje zabieg osobiście i czy jest obecny w trakcie całego zabiegu. W wielu przypadkach za osobiste wykonanie zabiegu przez Doktora należy dopłacić minimum 500 euro. Należy zwrócić uwagę na ilośc przeprowadzanych zabiegów dziennie i jej masową obsługę.

Nikt nie chce być traktowany statystycznie, a można być trzecim lub czwartym pacjentem tego dnia. Co, jeżeli trafimy na czwarty zespół w kolejności umiejętności?

Klinika transplantacji włosów powinna znajdować sie w prywantym szpitalu, mamy wtedy łatwiejszy dostęp do laboratoria, jest większa sterylność miejsca oraz w sytuacjach nieprzewidywalnych pacjent znajduje się w bezpiecznym szpitalu

Dlaczego warto zrobić przeszczep włosów w Turcji?

Odpowiadając na pytanie nasuwają się trzy argumenty przemawiające za przeszczepem włosów w Turcji.

Pierwszym z nich jest cena, średnia cena transplantacji włosów w Turcji to 2200 euro. Kwota ta, może róznić się od wielu czynników takich jak doświadczenia kliniki, metody wykonywania transplantacji, skuteczności przeprowadzanych zabiegów oraz tego czy Doktor czynnie bierze udział w zabiegach.

Większość niskich cen wynika z początkującej działalności kliniki, technicy pracujący w innych klinikach transplantacyjnych decydują się otworzyć własną działalność.

Drugim argumentem jest doświadczenie kliniki transplantacyjnej jak i samego Doktora wykonującego zabieg przeszczepu włosów. Wykonując transplantację włosów każdego dnia, specjaliści zdobywają doświadczenie radzenia sobie z najtrudniejszymi przypadkami. Takim pacjentom najprawdopodobniej w Polsce zostałoby odmówione wykonanie takiego zabiegu.

Ostatnim argumentem wykonania przeszczepu włosów w Turcji jest ilość przeszczepionych graftów (mieszków włosowych) podczas jednej sesji. Wiele tureckich klinik reklamuje się przeprowadzeniem zabiegu w stałej cenie przeszczepiając nawet do 6000 graftów. Jest to wspaniały chwyt marketingowy wielu klinik transplantacyjncyh. Celem Kliniki jest przyciągnięcie klienta i namówienie na zabieg, a nie informowanie pacjenta o istotnych szczegółach transplantacyjnych.

Pacjent powinien być uświadomiony o możliwościach swojego obszaru dawczego i powinien poznać ilość oraz jakość swoich włosów na potylicy. Nie u wszystkich pacjentów jest potrzeba i możliwość przeszczepienia 5000 graftów

Nie znam języka tureckiego i angielskiego, jak się porozumieć?

W większości tureckich klinikach pracuje anglojęzyczny konsultant. Technicy lub Doktorzy z reguły nie posługują się językiem angielskim w stopniu biegłym. W Aestepool Clinic, Doktor Altan komunikuje się z pacjentami językiem angielskim. Nasz chirurg plastyczny nie używa skomplikowanych pojęć medycznych. Komunikując się z nim językiem angielskim, znając go w stopniu komunikatywnym nie stworzysz z nim bariery językowej. 

Dla pozostałych naszych pacjentów oferujemy pomoc polskojęzycznego opiekuna na miejscu. Umowa podpisywana jest w języku polskim z firmą zarejestrowaną w Polsce.

Mamy nadzieję, że tym krótkim wpisem rozwialiśmy wątpliwości czy warto wybrać się na przeszczep włosów w Turcji

Do zobaczenia wkrótce.

DARMOWA KONSULTACJA

Wyślij zgłoszenie i otrzymaj darmową konsultację