Długa, gęsta i zadbana broda jest w modzie. Wielu mężczyzn nie może sobie jednak na nią pozwolić ze względu na niezbyt gęste owłosienie twarzy. Rozwiązaniem tego problemu jest przeszczep włosów brody.

Zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych z obszaru dawczego (najczęściej potylicy) i wszczepieniu ich w obszar objęty łysieniem. Przeszczep włosów brody przeznaczony jest dla mężczyzn pragnących zagęścić lub całkowicie odbudować owłosienie twarzy. Z zabiegu mogą skorzystać pacjenci z nieregularnym lub rzadkim zarostem, a także panowie, którzy utracili owłosienie wskutek urazu lub chemioterapii.

Transplantacja metodą Micro FUE odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie i składa się z trzech etapów. Pierwszy etap polega na pobraniu mieszków włosowych (graftów) z obszaru dawczego. Podczas etapu drugiego lekarz projektuje linię brody i otwiera kanały. Etap trzeci polega natomiast na wszczepieniu graftów w otwarte kanały. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny..

Dlaczego pobieramy włosy z potylicy?

Wielu pacjentów pyta, dlaczego do przeszczepu brody pobieramy mieszki włosowe z potylicy. Otóż rosną tam najgęstsze i najgrubsze włosy, które nie są podatne na wypadanie wskutek łysienia androgenowego. Jednak nie każda osoba ma wystarczająco gęste włosy na potylicy, co może być czynnikiem dyskwalifikującym do zabiegu. W takich przypadkach chirurdzy mogą zdecydować się na obranie innego obszaru dawczego, takiego jak mieszki włosowe z rąk, klatki piersiowej lub gęstych miejsc na brodzie. W przypadku uzupełniania ubytków na głowie również istnieje możliwość pobrania graftów z brody lub innych owłosionych miejsc na ciele..

Szczegóły przeszczepu włosów

Przeszczep włosów brody – skutki uboczne i efekty

W niektórych przypadkach mogą wystąpić skutki uboczne:

 • swędzenie skóry
 • siniaki i obrzęki
 • wrażliwość
 • wrośnięte włosy
 • drętwienie twarzy

Przeszczep włosów brody może wiązać się ze wspomnianymi wyżej konsekwencjami, jednak nie należy się tym niepokoić, gdyż dolegliwości te znikną po upływie kilku dni od zabiegu. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy stosować się do zaleceń lekarza, a więc pielęgnować miejsca pozabiegowe za pomocą odpowiednich kremów i olejków oraz powstrzymywać się od drapania.

Czy warto zrobić przeszczep włosów brody? Zalety i wady zabiegu 

Badania pokazują, że wygląd brody wpływa na to, jak postrzegają nas ludzie. Mężczyźni z gęstą i zadbaną brodą są postrzegani przez płeć przeciwną jako silniejsi i atrakcyjniejsi. Przeszczep włosów brody, jak każdy zabieg, ma swoje zalety i wady.

Do najważniejszych korzyści płynących z transplantacji zaliczamy:

 • możliwość uzyskania pożądanego kształtu i gęstości brody,

 • możliwość stylizowania brody już kilka miesięcy po zabiegu,

 • wzrost pewności siebie i atrakcyjności,

 • bezbolesność i niska inwazyjność zabiegu,

 • brak widocznych blizn.

 

Szczegóły przeszczepu włosów

Przeszczep włosów brody nie jest jednak pozbawiony wad. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

 • przerzedzenie włosów z obszaru dawczego,

 • możliwość wystąpienia krótkotrwałych skutków ubocznych i zaczerwienienia,

 • cenę porównywaną do przeszczepu włosów na głowie.

Warstwa Banner
01.
Konsultacja online

Kontakt rozpoczynamy konsultacją online. Aby dowiedzieć się czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów, należy wysłać zdjęcia dobrej jakości (oświetlenie, ostrość) w pięciu ujęciach (od przodu, tyłu, obu boków, góry). Na podstawie zdjęć Doktor Altan w ciągu 24 godzin wstępnie ocenia czy i jaką ilość graftów możemy przeszczepić. Po pierwszej pozytywnej decyzji, należy uzupełnić ankietę medyczną, która pozwala zweryfikować Twój stan zdrowia.

02.
Umówienie terminu

Jeżeli przejdziesz pomyślnie wstępną konsultację, otrzymujesz spersonalizowaną ofertę, która zawiera ceny dostępnych pakietów oraz odpowiadające im terminy zabiegów. W trakcie konsultacji należy zgłosić zainteresowanie okresem w którym chcesz wykonać przeszczep włosów. Następnym krokiem jest podpisanie umowy, uiszczenie opłaty rezerwacyjnej, w przypadku wyboru pakietu Standard przesłania elektronicznych biletów lotniczych.

03.
Przeszczep włosów

Po przylocie do Stambułu w Turcji, na lotnisku będzie czekał na Ciebie prywatny kierowca, który zadba o transport w trakcie całego pobytu. W dniu przylotu (dzień przed zabiegiem) obowiązuje tylko zameldowanie w hotelu. Następnego dnia po śniadaniu prywatny kierowca zawiezie Cię do kliniki. Przeszczep włosów rozpoczynamy od konsultacji z Doktorem Altanem i badaniem krwi. Zabieg trwa 6-10 godzin i jest bezbolesny. Kolejny dzień przeznaczony jest na konsultację, tego dnia można wracać do domu.

04.
Opieka pozabiegowa

Stawiamy na wysoki poziom obsługi pozabiegowej. Pacjenci po zabiegu transplantacji włosów w naszej klinice mają nieograniczony kontakt z polskim koonsultantem. Wyróżnia nas możliwość bezpośredniej konsultacji efektów z Doktorem Altanem, umożliwiając bezpośredni kontakt z nim. Przez najbliższe 30 dni wykazujemy specjalną opiekę i przekazujemy wskazówki naszym pacjentom aby uzyskać najlepszy efekt końcowy.

Opinie pacjentów
Opinie pacjentów
Co o nas mówią ?
NOWE POSTY NA INSTAGRAMIE
@aestepoolpoland
NOWE FILMY NA YOUTUBE
@Aestepool Przeszczep włosów w Turcji
NOWE WPISY NA BLOGU

Dowiedz się więcej na temat przeszczepu włosów w Turcji oraz przyczyn wypadania włosów.

Darmowa konsultacja

Wyślij zdjęcia w pięciu ujęciach aby dowiedzieć się czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji.

lub