PRZYGOTOWANIE DO TRANSPLANTACJI

 

Strona główna » Przeszczepy » Jak się przygotować do przeszczepu włosów?

Przygotowanie do przeszczepu

Każdy zabieg lub operacja wymaga specjalnego przygotowania, w tym także przeszczep włosów. Jeżeli chcemy wykorzystać potencjał zabiegu należy zastosować się do poniższych zaleceń.

Zalecenia przed transplantacją włosów.

Przeszczep włosów wykonywany jest w pełnej świadomości pacjenta, bez znieczulenia ogólnego, w znieczuleniu miejscowym.

Istnieją sytuacje, kiedy musimy zastosować znieczulenie ogólne, najczęściej jest to życzenie pacjenta np. paniczny lęk przed bólem itp.

Wykorzystujemy sedację aby ograniczyć świadmośc pacjenta w trakcie znieczulenia miejscowego.

W obu przypadkach należy specjalnie przygotować się do zabiegu transplantacji włosów, w obu zupełnie inaczej.

W przypadku znieczulenia miejscowego, należy zjeść pożywne śniadanie, pić więcej płynów przed śniadaniem oraz pobraniem krwi.

W przypadku znieczulenia ogólnego (narkozy) nie zlaeca się śniadania, aby zachować ostrożność w trakcie sedacji pacjenta.

Jak przygotować zdjęcia do konsultacji.

Pierwszym krokiem w kierunku przeszczepu włosów jest konsultacja online.

Podczas tego etapu zwracamy uwagę aby przygotować zdjęcia w dobrej jakości, oświetleniu i rozmiarze.

Dzięki dobrze przygotowanym zdjęciom pacjent szybciej otrzyma opinię od Dr Ahmeda Altana.

Nie poprawnie wykonane zdjęcia będą wyłączone z kwalifikacji, wymagane będą kolejne aż do skutku. Od jakości zdjęć zależy czy wstępna decyzja o możliwej ilości przeszczepionych mieszków włosowych jest trafiona.

Zdjęcia powinny być wykonane na wprost obszaru dawczego, nie rozmazane, w dobrym oświetleniu, takie same zasady dotyczą obszaru biorczego i pozostałych ujęć na zdjęciach.

Wypadające włosy - szczotka
Wypadające włosy - szczotka

Przygotowanie przed zabiegiem.

Po analizie ankiety medycznej i przesłanych zdjęć, pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące indywidualnego przygotowania do zabiegu przeszczepu włosów.

Jeżeli nie ma takiej konieczności np. odstawienia przyjmowanych leków na choroby przewlekłe to schemat przygotowania do przeszczepu włosów dotyczy taki sam wszystkich pacjentów.

W pierwszej kolejności należy odstawić leki i suplementy rozrzedzające krew np. aspiryna, kofeina itp., gdyż nadmiernie krwawienie może utrudniać  przeprowadzenie zabiegu transplantacji włosów.

Zabronione jest również spożywanie alkoholu dwa dni przed zabiegiem transplantacji włosów.

W dniu przeszczepu włosów należy zjeść pożywne śniadanie, poniważ zabieg transplantacji może trwać 10 godzin.

Wypadające włosy - szczotka

Nie zaleca się picia kawy oraz przyjmowania wszelkich leków i suoplementów bez wcześniejszej konsultacji z kliniką.

Należy zabrać ze sobą koszulę lub bluzę rozpinaną na zamek błyskawiczny, ponieważ przez najbliższe 5 dni od zabiegu zabrania się zakładania ubrań przez głowę.

Przeszczep włosów w Turcji

Trzy dni pobytu w Aestepool CLINIC.

I dzień - przylot

Pierwszy dzień pobytu zaplanowany jest na przylot i zameldowanie w Hotelu. Tego dnia można zwiedzić Stambuł.

II DZIEŃ- ZABIEG

Dzień rozpoczynamy obfitym śniadaniem, badaniem krwi, następnie konsultacja i transplantacja włosów, która potrwa 6-8 godzin.

III DZIEŃ- Powrót

Trzeciego dnia zaplanowane jest wymeldowanie z Hotelu, zdjęcie opatrunku, mycie głowy, konsultacja i powrót do domu

Konsultacje online

01

Kontakt rozpoczynamy konsultacją online. Aby dowiedzieć się czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów, należy wysłać zdjęcia dobrej jakości (oświetlenie, ostrość) w pięciu ujęciach (od przodu, tyłu, obu boków, góry). Na podstawie zdjęć Doktor Altan w ciągu 24 godzin wstępnie ocenia czy i jaką ilość graftów możemy przeszczepić. Po pierwszej pozytywnej decyzji, należy uzupełnić ankietę medyczną, która pozwala zweryfikować Twój stan zdrowia.

Umówienie terminu

02

Jeżeli przejdziesz pomyślnie wstępną konsultację, otrzymujesz spersonalizowaną ofertę, która zawiera ceny dostępnych pakietów oraz odpowiadające im terminy zabiegów. W trakcie konsultacji należy zgłosić zainteresowanie okresem w którym chcesz wykonać przeszczep włosów. Następnym krokiem jest podpisanie umowy, uiszczenie opłaty rezerwacyjnej, w przypadku wyboru pakietu Standard przesłania elektronicznych biletów lotniczych.

Przeszczep włosów

03

Po przylocie do Stambułu w Turcji, na lotnisku będzie czekał na Ciebie prywatny kierowca, który zadba o transport w trakcie całego pobytu. W dniu przylotu (dzień przed zabiegiem) obowiązuje tylko zameldowanie w hotelu. Następnego dnia po śniadaniu prywatny kierowca zawiezie Cię do kliniki. Przeszczep włosów rozpoczynamy od konsultacji z Doktorem Altanem i badaniem krwi. Zabieg trwa 6-10 godzin i jest bezbolesny. Kolejny dzień przeznaczony jest na konsultację, tego dnia można wracać do domu.

Opieka pozabiegowa

04

Stawiamy na wysoki poziom obsługi po zabiegowej. Pacjenci po zabiegu transplantacji włosów w naszej klinice mają nieograniczony kontakt z polskim koonsultantem. Wyróżnia nas możliwość bezpośredniej konsultacji efektów z Doktorem Altanem, umożliwiając bezpośredni kontakt z nim. Przez najbliższe 30 dni wykazujemy specjalną opiekę i przekazujemy wskazówki naszym pacjentom aby uzyskać najlepszy efekt końcowy transplantacji włosów wykonanej w naszej Klinice w Turcji.

przeszczep włosów Turcja

Ul. Bukowińska 2/U3
02-703 Mokotów/Warszawa

+48-667-016-163
info@aestepoolclinic.pl

Zadzwoń

+48 667 016 163

Napisz

info@aestepoolclinic.pl

DARMOWA KONSULTACJA

Wyślij zgłoszenie i otrzymaj darmową konsultację