Trzy etapy transplantacji włosów w Turcji, w klinice Aestepool.

W dniu operacji włosy skracane są całkowicie w celu łatwiejszego pobrania mieszków włosów. Nie zaleca się picia kawy, napojów kofeinowych, alkoholu i brania leków rozrzedzających krew w ciągu 24 godzin przed rozpoczęciem zabiegu. Pacjent powinien założyć wygodne ubranie,  

koszulę na guziki lub bluzę rozpinaną na suwak, tak aby po zakończonej transplantacji nie musiał zakładać jej przez głowę. Powinien także zjeść pożywne śniadanie, przeszczep włosów może trwać nawet 10 godzin, uzależnione jest to ilością graftów, które pobrane są w pierwszym etapie transplantacji.

Hair Transplantation Details
Przeszczep włosów – zakola i inne etapy łysienia androgenowego

W Aestepool Clinic specjalizujemy się w transplantacji włosów metodami Micro FUE i DHI. Nasza oferta skierowana jest do mężczyzn i kobiet pragnących uzupełnić owłosienie skóry głowy poprzez przeszczep włosów. Zakola i bardziej zaawansowane objawy łysienia androgenowego to najczęstsze wskazania do zabiegu, lecz pacjenci z łysieniem plackowatym, telogenowym i pourazowym również mogą zdecydować się na przeszczep włosów. Aby uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu, należy całkowicie wykluczyć przyczyny łysienia..

Hair Transplantation Details
Kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Pacjenci Aestepool Clinic borykają się z różnymi stadiami łysienia. Najczęściej mamy do czynienia z łysieniem androgenowym, które występuje znacznie częściej u mężczyzn, lecz dotyczy również kobiet. Podstawową przyczyną łysienia androgenowego jest nadwrażliwość organizmu na DHT, czyli pochodną testosteronu. DHT prowadzi do stopniowego zaniku mieszków włosowych, co skutkuje całkowitym zahamowaniem procesu wzrostu włosa. W pierwszym etapie łysienia androgenowego dochodzi do cofnięcia linii włosów w okolicy skroni, czyli powstania tzw. zakoli. To właśnie w tym momencie wiele osób decyduje się na podjęcie leczenia lub przeszczep włosów. Zakola występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Długie włosy lub grzywka mogą je maskować, lecz nie zahamują łysienia. Niwelowanie zakoli zaliczamy do uzupełniania niewielkich ubytków owłosienia, dzięki czemu przeszczep włosów na zakola jest szybszy i tańszy niż w przypadku zaawansowanego łysienia androgenowego.

Hair Transplantation Details
Przeszczep włosów – kiedy widoczne są efekty?

Przeszczep włosów jest długotrwałym procesem, który jednak przynosi trwałe i zadowalające efekty. Pierwsze rezultaty widoczne są już po 3-4 miesiącach od przeszczepu włosów, a ostateczne efekty pojawiają się po 12 miesiącach. Warto pamiętać, że transplantacja nie zapewnia natychmiastowych rezultatów. W krótkim czasie od zabiegu przeszczepione włosy wypadną, a w ich miejsce odrosną nowe i znacznie mocniejsze. Na początku owłosienie może też być nieregularne i niezbyt gęste, jednak z każdym kolejnym miesiącem przeszczep włosów będzie dawał lepsze efekty. Duży wpływ na rezultaty zabiegu ma również sposób wykonania transplantacji. Szczególnie ważne jest prawidłowe przeprowadzenie etapu III, podczas którego dochodzi do wszczepiania pobranych graftów w otwarte kanały. 

Hair Transplantation Details
 

Aby efekty były zgodne z oczekiwaniami, w każdym otwartym kanale powinien znaleźć się graft zakończony zamknięciem kanału.Na rezultaty zabiegu ma również wpływ sam pacjent przechodzący przeszczep włosów. Efekty transplantacji są bowiem uzależnione od tego, w jaki sposób pacjent postępuje w ciągu 10-30 dni od zabiegu. Należy więc sumiennie przestrzegać zaleceń lekarza, które dotyczą m.in. przyjmowania leków, odpowiedniej pielęgnacji oraz unikania wysokich temperatur, wody, słońca i wysiłku fizycznego. Poprzez nieodpowiednią pielęgnację, noszenie nakrycia głowy czy suszenie włosów można niestety osłabić efekty transplantacji.

Layer Banner
01.
Konsultacja online

Kontakt rozpoczynamy konsultacją online. Aby dowiedzieć się czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów, należy wysłać zdjęcia dobrej jakości (oświetlenie, ostrość) w pięciu ujęciach (od przodu, tyłu, obu boków, góry). Na podstawie zdjęć Doktor Altan w ciągu 24 godzin wstępnie ocenia czy i jaką ilość graftów możemy przeszczepić. Po pierwszej pozytywnej decyzji, należy uzupełnić ankietę medyczną, która pozwala zweryfikować Twój stan zdrowia.

02.
Umówienie terminu

Jeżeli przejdziesz pomyślnie wstępną konsultację, otrzymujesz spersonalizowaną ofertę, która zawiera ceny dostępnych pakietów oraz odpowiadające im terminy zabiegów. W trakcie konsultacji należy zgłosić zainteresowanie okresem w którym chcesz wykonać przeszczep włosów. Następnym krokiem jest podpisanie umowy, uiszczenie opłaty rezerwacyjnej, w przypadku wyboru pakietu Standard przesłania elektronicznych biletów lotniczych.

03.
Przeszczep włosów

Po przylocie do Stambułu w Turcji, na lotnisku będzie czekał na Ciebie prywatny kierowca, który zadba o transport w trakcie całego pobytu. W dniu przylotu (dzień przed zabiegiem) obowiązuje tylko zameldowanie w hotelu. Następnego dnia po śniadaniu prywatny kierowca zawiezie Cię do kliniki. Przeszczep włosów rozpoczynamy od konsultacji z Doktorem Altanem i badaniem krwi. Zabieg trwa 6-10 godzin i jest bezbolesny. Kolejny dzień przeznaczony jest na konsultację, tego dnia można wracać do domu.

04.
Opieka pozabiegowa

Stawiamy na wysoki poziom obsługi pozabiegowej. Pacjenci po zabiegu transplantacji włosów w naszej klinice mają nieograniczony kontakt z polskim koonsultantem. Wyróżnia nas możliwość bezpośredniej konsultacji efektów z Doktorem Altanem, umożliwiając bezpośredni kontakt z nim. Przez najbliższe 30 dni wykazujemy specjalną opiekę i przekazujemy wskazówki naszym pacjentom aby uzyskać najlepszy efekt końcowy.

Opinie pacjentów
Opinie pacjentów
Co o nas mówią ?
NOWE POSTY NA INSTAGRAMIE
@aestepoolpoland
NOWE FILMY NA YOUTUBE
@Aestepool Przeszczep włosów w Turcji
NOWE WPISY NA BLOGU

Dowiedz się więcej na temat przeszczepu włosów w Turcji oraz przyczyn wypadania włosów.

Darmowa konsultacja

Wyślij zdjęcia w pięciu ujęciach aby dowiedzieć się czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji.

lub